Gökçeada’da Neler Yapabilirsiniz

gökçeada'da neler yapılır

Gökçeada tarihini ve kalıntılarını gezerek yapacağınız tatili en iyi şekilde değerlendirebileceğinizi Gezi Rehberi yazılarımız da açıklamıştık. Gökçeada üzerinde yapmış olduğunuz tatiller boyunca istediğiniz her otel de konaklama yapabilir bu sayede her şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dışarından gelen biri olarak tanımadığınız bir yerde nerede konaklanır, neler alınır gibi pek çok soruyu kendi içinizde sorabiliyorsunuzdur. Gökçeada çevresinde bulunan pansiyonlar, moteller, oteller ve apartlar yaygınlaştıkça zaman içerisinde kaliteli bir şekilde de artış olabilmektedir. Küçük ve orta ölçek sınıfında bulunan işletmelerin durumları düzeldikçe ve tesisler olarak ortaya çıkan yapılar arttıkça güzelleşme olanakları da artmaktadır.

Orta ölçekli pansiyonlar daha çok Gökçeada merkez ile birlikte Yeni Bademli ve Uğurlu Köylerinde daha çok yaygın olmaktadır. Şahinkaya, Eşelek ve Şirinköy’de bulunan pansiyonlar ise sizlerin tercih edebileceğiniz pansiyonlardandır. Genellikle motel ve oteller; şehrin ana merkezinde yoğunlaşmış olduğundan Kaleköy’den daha fazladır. Özel belgeli oteller daha çok olduğundan ötürü yıldızlı otellerin bulunma olasılıkları az olmaktadır.

Kefaloz Plajı

Gökçeada’da Ne Alınabilir?

Gökçeada’ya ziyarete gelenlerin de çok iyi bildiği gibi buradan giderken en çok alınan şeylerden bir tanesi de saf ada zeytinyağıdır. Ada kekiği ve ada çayı ürünlerinden de satın alabildiğiniz gibi bazı köy evlerinde de ev yapımı şarap satılabilmektedir. Sabun, salça, pekmez, köy peyniri, şifalı bitkiler, kekik ve çam balı, mevsim meyleri gibi pek çok yerinde yetişen ürünlere sahip olabilirsiniz. Ege balıklarının en iyilerine sahip olabileceğiniz unutmayınız.

Denize Ne Zaman ve Nerede Girilir?

Gezip tozmak ile birlikte en çok huzurlu olabileceğiniz ve bu sayede rahatlayabileceğiniz alanlardan bir tanesi de denize girmektedir. Gökçeada’nın Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında rahatlıkla denize girebilecek ortamınız bulunmaktadır. Deniz ve hava sıcaklıkları oldukça rahat bir şekilde yaşanmıştır. İnce kumlu alanlarda denize girmenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

Your email address will not be published. Required fields are marked *