Gökçeada Turizmi

Gökçeada Turizm açısında oldukça kaynaklara ve yapılara sahip olduğundan özellikle de yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akın ettikleri yerlerdir. Gökçeada ilçesinde özellikle de ev pansiyonculuğu yaz aylarında halkın geçim kaynaklarının başında gelmektedir. Adaya gelen yerli ve yabancı turistler konaklama sorunlarını tamamen ortadan kaldırdıktan sonra ev pansiyonlarını da Ada ekonomisine artı bir şekilde gelir sağlamak zorunda kalmışlardır. Gökçeada pansiyonları içerisinde bulunan Yeni Bademli Köyü ve Uğurlu Köyü halkı ev pansiyonculuğu ile mevcut ada turizminin konaklamış olduğu alanlardandır. Adaya gelen turistlerin denize sıfır, lüks ve her türlü konfora sahip olan otelleriyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin konaklama ihtiyaçları da düzenli bir şekilde giderilmektedir. Kaleköy sahilinde bulunan 4 yıldızlı otelin yanı sıra Uğurlu Köyü ve ilçe merkezi ile birlikte Kuzulimanı yolu üzerinde yer alan oteller ile birlikte Gökçeada konaklama imkanları açısında bir turizm potansiyeline sahip olabilmektedir.

Gökçeada Kaleköy

Zaman Geçirilebilecek Mekanlar

Ada içerisinde yaşam güneş ve deniz üzerinden ibaret değildir. Geceleri en az gündüz kadar hareketli ve eğlenceli olabileceğinden birbirinden farklı birçok yerin olması da gürültü kirliliği tarafından sorun teşkil etmemektedir. Ada içerisinde disko, kafe, balık restaurantları ve tavernaları yeterince bulunmadığından şuan Gökçeada Ege ve güney sahilleri sesiz ve mütevazıdır. Özellikle turistlerin çoğalmaya başladığı günlerde açık hava sinemaları düzenlenerek film festivali serüveni oluşturulmaktadır. Basketbol ve voleybol şenlikleri ile birlikte birçok kişinin zaman geçirebileceği pek çok yer yapılabilmektedir. 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda su sporları ile birlikte toplu sünnet şenlikleri, tiyatro gösterileri ve güzel sanatlar ile sergiler olabilmektedir. Yaz aylarında su kayağı ve sörf malzemeleri kiralanarak unutulmaz anlar yaşanabilir.

Pazar Yerleri

Ada içerisinde kurulmuş olan pazar yerleri ile birlikte ortaya çıkan birçok çeşit satılacak ürün ile daha çok iyi hale gelebilmektedir. Özellikle de ada içerisinde bulunan tarım alanlarında dikkatli bakım ile birlikte ortaya çıkan ve bu şekilde Pazar yerlerinde satışa sunulan bu malzemeler hem sizlerin tatillerinizi daha organik geçirmenize hem de yerel halkın geçimlerini sürdürmesine sebebiyet verebilecektir.

Cevapla

Your email address will not be published. Required fields are marked *